Мільйони на паливі: хто стоїть за корупційними схемами у Київпастрансі?

Корупція у комунальних підприємствах продовжує бути гострою проблемою для столиці. Схеми завищення цін, махінації з договорами та мільйонні збитки завдають удару не лише по бюджету, а й по довірі громади до державних структур. Співробітники київського управління СБУ задокументували чергову корупційну схему в одному з найбільших комунальних підприємств столиці – КП «Київпастранс». Йдеться про закупівлі палива […]

Корупція у комунальних підприємствах продовжує бути гострою проблемою для столиці. Схеми завищення цін, махінації з договорами та мільйонні збитки завдають удару не лише по бюджету, а й по довірі громади до державних структур.

Співробітники київського управління СБУ задокументували чергову корупційну схему в одному з найбільших комунальних підприємств столиці – КП «Київпастранс». Йдеться про закупівлі палива у 2021-2022 роках, під час яких вартість продукції була значно завищена через укладання додаткових угод.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, під час господарських взаємовідносин з ТОВ «Білайт Груп», комунальне підприємство зазнало суттєвих збитків. У процесі закупівлі палива на загальну суму понад 72 мільйони гривень були виявлені численні порушення законодавства.

Експерти встановили, що укладені між «Київпастранс» і «Білайт Груп» угоди неодноразово змінювалися з порушенням вимог чинного законодавства. Як наслідок, вартість палива виявилася суттєво завищеною та завдало підприємству збитків на понад 7,5 мільйона гривень.

8 січня 2025 року правоохоронці оголосили підозру у зловживанні службовим становищем колишньому директору з виробництва КП «Київпастранс» Павлу Кирилюку.

У Подільській окружній прокуратурі Києва, яка здійснює процесуальне керівництво у справі, зазначають, що розслідування триває. Слідчі встановлюють всіх причетних до цієї корупційної схеми та повернути завдані збитки державі.

Ця справа є черговим прикладом системних проблем у сфері комунальних послуг, де недбалість і зловживання посадових осіб призводять до мільйонних втрат для бюджету. Крім того, виникає запитання не лише до безпосередніх учасників схеми, але й до керівництва столиці. Невже вищі посадовці Києва не помічають того, що відбувається прямо у них під носом?

Або ж, можливо, їхня мовчазна згода є ознакою причетності до подібних схем?

Previous post У Києві збільшили кількість експертних команд, які працюватимуть замість МСЕК
Next post З Порошенком стався конфуз – запропонував вигнати з парламенту вихідців з партії регіонів, яку сам створював, – ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *