У Києві виявили перший випадок вірусу з Китаю

Головний санлікар столиці розповів, як вберегтися та що з першим інфікованим. Українські медики забили тривогу через спалах метапневмовірусу (HMPV), який може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку. Про проблему заговорили, бо вірус набирає обертів у Китаї та Казахстані. В Україні від початку епідсезону вже зареєстровано 14 офіційно підтверджених випадків. Хвороба небезпечна для маленьких дітей, […]

Головний санлікар столиці розповів, як вберегтися та що з першим інфікованим.

Українські медики забили тривогу через спалах метапневмовірусу (HMPV), який може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку.

Про проблему заговорили, бо вірус набирає обертів у Китаї та Казахстані.

В Україні від початку епідсезону вже зареєстровано 14 офіційно підтверджених випадків. Хвороба небезпечна для маленьких дітей, людей похилого віку та осіб з ослабленою імунною системою.Play Video

Що відомо  про HMPV

Орієнтовний інкубаційний період вірусу – від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні, повідомила лікарка-епідеміологиня Ольга Голубовська.

Відомо, що зараження відбувається крапельним шляхом та може ставатися повторно. Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким із розвитком дихальної недостатності.

ТСН.ua з’ясовував, чи є серед інфікованих кияни та загалом що думають з цього приводу медики.

Як виявляють небезпечний вірус

За словами Сергія Чумака, головного санітарного лікаря Києва, метапневмовірус належить до респіраторної групи.

“Такі віруси завжди були, є і будуть. Періодично вони фіксуються у Києві, особливо під час епідеміологічного сезону, як зараз. Торік у нашій вірусологічній лабораторії було виявлено лише один випадок метапневмовірусу. Тут варто зазначити, що лабораторні дослідження проводяться вибірково – дозорні лікувальні заклади привозять нам зразки і ми досліджуємо матеріал, як на грип, так і на метапневмовірус”, – розповідає ТСН.ua Сергій Чумак, головний державний санітарний лікар Києва, генеральний директор ДУ “Київський міський ЦКПХ МОЗ”.

Перший випадок HMPV зафіксовано у Києві

Він додає, що минулого тижня фахівці лабораторії виявили метапневмовірус у зразках мешканця столиці. Поки це єдиний випадок у Києві. Пацієнтом виявився чоловік, киянин. Медики не розголошують його точний вік.

“Чоловік – мешканець Києва. Він нікуди за кордон не виїжджав, перебував у Києві. Зараз ця людина більш-менш нормально почувається. Тяжкого перебігу хвороби немає. Чоловік звернувся до лікаря за медичною допомогою. Медичний заклад є дозорним і зразки його матеріалів потрапили до нас на дослідження. За минулий тиждень це перший випадок виявлення HMPV у Києві, один з 14 лабораторно підтверджених в Україні”, – зазначає Сергій Чумак.

Може бути з ускладненнями

Головний санлікар Києва погоджується, що непідтверджених випадків може бути більше, бо люди не завжди звертаються по медичну допомогу та надають зразки на дослідження.

Пацієнти можуть переносити вірус у легкій формі, але відомо, що можливі й ускладнення, як від будь-якого респіраторного захворювання – грипу, коронавірусу чи ГРВІ.

“Вірус може протікати з ускладненнями, якщо захворіла маленька дитина, або через ослаблений імунітет, у людей похилого віку. У таких випадках метапневмовірус може бути небезпечним. Уберегтися від хвороби можна завдяки вакцинації, як від ковіду та грипу, у такому разі хвороба протікає легше. Але наразі тяжких хворих на HMPV у Києві немає”, – пояснює фахівець.

Профілактика хвороби

Щодо профілактики, то, за словами Сергія Чумака, тут правила прості – як це було і під час епідемії коронавірусу та ГРВІ.

“Потрібно уникати масового скупчення людей, не контактувати з явно хворими особами, а якщо вже захворіли, то залишайтеся вдома і звертайтеся по допомогу до лікаря. Звісно, якщо вам треба до лікарні чи владнати якісь інші справи, то потрібно одягати захисну маску. Якщо хворієте вдома, то треба регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання та обов’язково мити руки після вулиці та транспорту“, – радить Сергій Чумак.

Previous post Автогаз подорожчав через підвищення акцизів на пальне: які ціни на АЗС
Next post У Києві збільшили кількість експертних команд, які працюватимуть замість МСЕК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *