Білий дім міг прийняти рішення передати Україні “обмежену” модифікацію ракет ATACMS. Про це заявив екс-командувач Сухопутними військами США в Європі генерал Бен Ходжес в коментарі Newsweek.
За його словами, її використання буде фактично “даремним” для України в контексті атак по великих об’єктах у тимчасово окупованому Криму, оскільки мовиться про “касетні боєприпаси з меншою дальністю дії”.
“Вони були б корисні для ударів по деяких цілях, але не настільки ефективні для знищення великих російських об’єктів в Криму”, – пояснив він
Ходжес упевнений, що ракети у своєму “обмеженому” варіанті все ж передадуть і додав, що в Адміністрації Байдена є побоювання, що Україна спробує атакувати даними ракетами Росію. У своїй звичайній модифікації ATACMS можуть стріляти на відстань до 300 км. Таку дистанцію не здатні подолати РСЗВ Himars, які раніше поставили США Україні.
“У Байдена, схоже, все ще побоюються відкрити можливість для завдавання високоточних ударів на великі відстані, яку Україна може використовувати для удару по цілях на території РФ”, – сказав Ходжес.
Разом з тим він упевнений, позитивне рішення Вашингтона з приводу передачі ATACMS Україні, могло б підштовхнути до аналогічних кроків Бундестаг. Однак Німеччина все ще вагається стосовно передачі ракет Taurus.
Ходжес наголосив, що раніше Великобританія і Франція вже підтримали ЗСУ передачею далекобійних ракет Storm Shadow і SCALP і не пошкодували про це.
Він резюмував, так чи інакше, отримання Україною ATACMS, зробить Крим несприятливим місцем дислокації для військ РФ.
Нагадаємо, речник повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат впевнений, що Україна отримає далекобійні ракети ATACMS.
За даними ЗМІ, США мають намір передати Україні “невелику кількість ракет ATACMS”.
Крім того, видання писали, що Білий дім близький до рішення про постачання ЗСУ версії ATACMS, озброєної касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/worldabus/4626155-ukraini-dadut-obmezheni-rakety-ATACMS-heneral