Уряд України схвалив енергетичну стратегію держави до 2050 року, яка націлена на досягнення вуглецевої нейтральності до зазначеного періоду. Про це повідомило Міністерство енергетики в понеділок, 1 травня.
“Документ відображає цілі європейського “зеленого курсу” та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України”, – йдеться у повідомленні.
Вказано, що цілі стратегії досягатимуть шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу.
Серед ключових напрямів стратегії – підвищення стійкості енергосистеми, поглиблення її інтеграції в загальноєвропейську, децентралізація генерації, зниження викидів парникових газів, а також розвиток новітніх технологій, зокрема виробництво та використання водню, спорудження малих модульних ядерних реакторів та установок зберігання енергії.
Проєкт енергетичної стратегії було підготовлено спільно з ключовими українськими енергокомпаніями, за підтримки уряду Великобританії із залученням аудиторів із KPMG. Під час підготовки документа відбулися консультації з Міжнародним енергетичним агентством, Міненерго США, Німецьким енергетичним агентством, Берлінською школою економіки та Данським енергетичним агентством. Проєкт стратегії було також представлено Єврокомісії.
Раніше стало відомо, що в Україні збудують 20 атомних енергоблоків. Мова йде про малі модульні реактори SMR-160. Договір укладено з американською компанією Holtec International.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet