Антиросійські санкції країн Заходу працюють. Центробанку РФ доведеться почати друкувати рублі, що призведе до фінансового краху нинішнього режиму. Такий прогноз озвучив голова Нацбанку Андрій Пишний в інтерв’ю Голосу Америки, оприлюдненому у понеділок, 17 квітня.
За його словами, 10-й пакет санкцій Євросоюзу насправді дуже потужний, як і чергова хвиля санкційного тиску, введена США. Тому в наступному півріччі центральний банк РФ має буде вдатися до покриття бюджетного дефіциту Російської Федерації за рахунок друку грошей.
“Це запускає спіраль. Ця спіраль призведе Росію до економічно фінансового краху, а політичний режим Путіна – до банкрутства”, – сказав Пишний.
Він закликав уважно читати російську економічну статистику, бо там усе видно.
“А ще, ви знаєте, потрібно слухати уважно і дивитися на обличчя голови Центрального банку РФ Набіуліної, як вона нервує”, – додав глава НБУ.
Пишний повідомив, що на Заході заблоковано від 300 до 350 млрд. доларів коштів центрального банку РФ.
“Я б до цього ще додавав заблоковані активи російських олігархів, які є прямими співучасниками цієї війни і тими бенефіціарами путінського режиму та тими, хто його підтримує та продовжує фінансувати. Отже, вони мають понести відповідну відповідальність, у тому числі матеріальну”, – сказав він.
Глава НБУ зазначив, що 10 пакет санкцій ЄС передбачає дуже важливу норму.
“Він передбачає запровадження звітності: які саме активи, що належать Росії або російським олігархам, іммобілізовані, заблоковані і можуть бути використані для формування фонду репарацій відповідно. Ця звітність запроваджується, і вже найближчим часом ми будемо не ворожити, а оперувати чіткими, конкретними цифрами і розуміти, як ці суми можуть бути доступні для наповнення Фонду відновлення України”, – заявив він.
Пишний також повідомив, що всі кошти Росії, заблоковані на Заході, розглядаються як компонент фонду репарацій, за рахунок якого і повинна відновлюватися Україна.
Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2023 дефіцит бюджету РФ досяг майже 30 млрд доларів. І падіння доходів не єдина проблема країни-агресора, адже витрати, навпаки, збільшилися.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet