Україна з початку повномасштабного вторгнення Росії експортувала близько 26 млн. тонн агропродукції. Але за нормальних умов експортний потенціал становив 40 млн тонн. Про це сказав заступник міністра аграрної політики Тараса Висоцького в ефірі телемарафону, повідомляє прес-служба відомства у середу, 9 листопада.
Він нагадав, що Україна експортувала зернові, зернобобові та олійні культури. З них пшениці – понад 5,5 млн тонн, кукурудзи – понад 10 млн тонн, ріпаку – 2,4 млн тонн, по 2 млн тонн – олії та насіння соняшника.
“Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал, приблизно, в 15 млн тонн. Тобто, за цей період у мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн тонн загалом”, – сказав Висоцький.
За його словами, проблема зберігання зерна вирішується, зокрема, завдяки гуманітарній допомозі від ФАО та інших міжнародних партнерів. Завдяки цій допомозі було закуплено мішки для тимчасового зберігання зерна на 6 млн. тонн.
“Зараз ці рукави активно роздаються, 30% аграріїв вже отримали кошти. Ситуація зі зберігання зерна не є критичною, дефіцит ємностей для зберігання врожаю не передбачається”, – запевнив Висоцький.
Нагадаємо, за підсумками жовтня Україна скоротила експорт за кордон на 4,6%, порівняно із вереснем. Найбільше падіння обсягів було зафіксовано у гірничо-металургійній галузі.
Також повідомлялося, що у жовтні загальний обсяг відвантажень сільгосппродукції за всіма маршрутами становив 6,9 млн тонн.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet