Збитки від крадіжки Росією металопродукції із заводів та портів в Україні оцінюються у 600 мільйонів доларів. Про це в інтерв’ю ВВС заявив генеральний директор компанії Метінвест Юрій Риженков.
За його словами, частина краденої сталі, яка переправляється до російського Ростова, а потім продається в Азію та Африку, призначена для клієнтів, які вже внесли за неї передплату. Таким чином, російське мародерство вдарило не лише по Україні, а й по партнерам за кордоном.
“Те, що вони роблять, це мародерство. Вони крадуть не лише наші продукти, а й ті, що вже оплачені та належать європейським покупцям. Тобто крадуть у європейців теж”, – наголосив Риженков.
Він додав, що зараз Метінвест документує усі відомі факти крадіжок для судового позову.
“Одного разу росіяни постануть перед не лише міжнародними судами, а й кримінальними судами. І ми переслідуватимемо їх усім, що у нас є”, – сказав глава компанії.
Раніше неодноразово повідомлялося, що Росія краде українські метал та зерно на державному рівні: окупанти відновили роботу Маріупольського порту, щоб мати змогу вивозити більше награбованого. Наразі відомо як мінімум про три кораблі, які вивезли до Ростова награбовану металопродукцію. Однак рейсів могло бути набагато більше: за даними експертів, російські кораблі почали вимикати трекінгові системи, щоб перешкодити стеженню.
Крім того, Росія захопила іноземні кораблі, які у лютому перебували в порту та готувалися до навантаження металопродукції.
Заводи Азовсталь та ММК ім.Ілліча, розташовані в Маріуполі, вже звернулися до Офісу генерального прокурора з проханням розпочати кримінальне провадження за фактами крадіжки Росією їхньої продукції.
У свою чергу, співвласник Метінвесту Рінат Ахметов заявив, що компанія SCM вимагатиме від Росії компенсації за те, що вона “цинічно завантажує на свої кораблі українську сталь у Маріуполі”, що є пограбуванням та порушенням міжнародного права.
Не беріть крадене. Запоріжсталь закликала світ перевіряти метал з РФ
Новости от Корреспондент.net в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet