За перший рік роботи ринку сільськогосподарської землі укладено 88 тисяч угод купівлі-продажу ділянок на загальну суму сім мільярдів гривень, повідомило у п’ятницю, 1 липня, Міністерство аграрної політики та продовольства України
Загалом з 1 липня 2021 року, коли запрацював ринок землі в Україні, було відчужено понад 250 тисяч гектарів землі, укладено понад 105 тисяч правочинів. Окрім угод з купівлі-продажу землі, також укладались договори бартеру, дарування та довічного утримання.
Через російську агресію зірвано понад 50 тисяч угод купівлі-продажу землі, а землевласники недоотримали 4,2 мільярда гривень, повідомляє Мінагрополітики. Утім, навіть попри розпочате в лютому повномасштабне вторгнення РФ, українці все ж продали 3,5 тисячі сільськогосподарських ділянок, визнали у відомстві.
Середньозважена ціна за гектар станом на сьогодні – 37 900 гривень. За рік вона зросла на 30 відсотків, повідомив заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич.
Найбільше правочинів щодо відчуження ділянок уклали на Харківщині – понад 10 тисяч. Більше 7 тисяч угод укладено в Полтавській, Вінницькій, Сумській, Київській та Хмельницькій областях.
Як працює ринок землі
Купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. З 1 січня 2024 року право купувати землю сільськогосподарського призначення отримають і юридичні особи, створені відповідно до українського законодавства і засновані громадянами України.
Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.
Джерело: Українська служба DW
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet