За перші сто днів війни проти України Росія отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід у розмірі 93 мільярди євро. Такий висновок містить оприлюднена в понеділок, 13 червня, публікація зареєстрованого у Фінляндії Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Доповідь вийшла під назвою “Фінансування війни Путіна: імпорт викопного палива з Росії за перші 100 днів вторгнення”.
BREAKING: Russia earned EUR 93 billion in revenue from fossil fuel exports in the first 100 days of the invasion of Ukraine. The EU imported 61% of this, worth approximately 57 billion EUR.
Read more: https://t.co/L9nFEQwl7G pic.twitter.com/O6BYbgpT3w
— Centre for Research on Energy and Clean Air (@CREACleanAir) June 13, 2022
За даними дослідження, ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти – на його частку в період з 24 лютого по 3 червня припадав 61 відсоток російського експорту викопного палива, що відповідає 57 мільярдам євро в перерахунку.
Якщо говорити про окремі держави, то найважливішим імпортером був Китай (12,6 мільярда євро), на другому місці – Німеччина (12,1 мільярда євро), на третьому – Італія (7,8 мільярда євро).
Головна стаття доходів – сира нафта
Більшість доходів Росії забезпечує продаж сирої нафти (46 мільярдів євро), майже вдвічі менше надходжень від реалізації газу, що експортується трубопроводами (24 мільярди євро), а решта доходів надходить від продажу нафтопродуктів (13 мільярди), скрапленого природного газу (5,1 мільярда) та вугілля (4,8 мільярда).
У той час, як деякі держави (такі як Польща, Фінляндія та країни Балтії) скоротили свій імпорт після початку війни, інші навпаки збільшили закупівлі – до них належать Китай, Індія і Франція, що входить до Євросоюзу, зазначив аналітик CREA Лаурі Мюллювірта. “Поки ЄС розглядає можливість посилення санкцій проти Росії, Франція збільшила свій імпорт, ставши найбільшим у світі покупцем російського СПГ”, – заявив фінський експерт. На його думку, заяви Парижа мають збігатися із його діями.
На початку червня Європейський Союз ухвалив рішення про часткове ембарго на імпорт нафти з Росії через розв’язану Росією війну проти України. Проте санкції поки що не поширюються на російський газ, від поставок якого ЄС украй сильно залежить.
Джерело: Українська служба DW
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet