У Китаї державні нафтопереробні заводи компаній Sinopec, CNOOC, PetroChina і Sinochem уникають нових угод на купівлю дешевої російської нафти через заклик Пекіна бути обережними через посилення західних санкцій проти РФ. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела у середу, 6 квітня.
“Держпідприємства виявляють обережність, оскільки їхні дії можуть бути розцінені як дії уряду Китаю, і жодна з них не хоче, щоб його виділяли як покупця російської нафти”, – розповіли співрозмовники агентства.
Зазначається, що зазначені нафтопереробні компанії не стали купувати російські вантажі нафти з постачанням у травні навіть зі знижкою, а один із заводів Unipec отримав вказівку знайти заміну російської нафти.
Своєю чергою, Sinopec стикається з проблемами оплати навіть за угодами, узгодженими раніше, оскільки не схильні до ризику державні банки прагнуть скоротити фінансування угод, пов’язаних з російською нафтою.
Зараз частка Росії становить 15% від нафти, що імпортується в Китай. Половина цих обсягів поставляється трубопроводами, інша половина – танкерами.
Нагадаємо, у березні експорт російської нафти впав на чверть. Росія зіткнулася з проблемою продати свою нафту після введення ембарго США та негласного бойкоту у відповідь на війну в Україні. За даними ЗМІ, зараз близько 70% російської нафти, що поставляється на експорт, важко знаходить покупців.
Також повідомлялося, що за березень Росія недоотримала $3,6 млрд. нафтогазових доходів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet