Норвегія планує влітку збільшити поставки газу до Європи

Норвегія найближчими місяцями розширить розробку газових родовищ з метою збільшити поставки газу до Європи вже цього літа. Скореговані дозволи уряду на розробку родовища Усеберг в акваторії Норвезького моря можуть дозволити збільшити експорт газу до 30 вересня на один мільярд кубометрів”, – повідомила компанія-оператор Equinor у середу, 16 березня.

У повідомленні зазначається, що 1,4 мільярда кубів газу покриють потреби майже 1,4 мільйона європейських домогосподарств у 2022 році. Компанія також сподівається збільшити видобуток газу на родовищі Хейдрун у нинішньому році на 0,4 мільярда кубів. Є плани збільшити видобуток газу й на родовищі Троль – найбільшому в Північному морі.

Equinor розраховує на те, що відтермінування деяких ремонтних робіт та інші корективи дозволять Норвегії підтримати європейські країни, які зіштовхнулись із нестачею газу через скорочення поставок російського палива.

Другий після Росії виробник нафти у Європі

Норвегія – другий після Росії за обсягами виробник нафти у Європі. Щотижня Норвегія видобуває близько чотири мільйони барелів нафтового еквівалента, який розподіляється майже порівну між нафтою та газом. За даними Equinor, Норвегія покриває майже 25 відсотків потреб Євросоюзу в природному газі.

Міністр економіки ФРН Роберт Габек 16 березня відвідає Норвегію з візитом. З відвідування цієї країни почнеться ціла серія закордонних візитів Габека з метою диверсифікувати постачання газу до Німеччини. “Російська агресія в Україні більш ніж чітко продемонструвала, що ми маємо стати незалежними від імпорту російських енергоносіїв”, – зазначив німецький міністр. На сьогодні близько 55 відсотків газу в Німеччині походить з Росії.

Німецький концерн E.ON відмовився від газу з Росії

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4457827-norvehiia-planuie-vlitku-zbilshyty-postavky-hazu-do-yevropy

Previous post ДТЕК пояснила значення приєднання України до енергомережі ЄС
Next post Індія користується війною в Україні, щоби зміцнити позиції на ринку зернових – ЗМІ