Міжнародний валютний фонд (МВФ) обговорює з Україною подальші кроки задля необхідної підтримки і бере участь у розробці антикризового управління. Про це сказала виконавчий директор фонду Кристаліна Георгієва на прес-конференції у Вашингтоні ввечері в четвер, 10 березня.
“Ми готові надати додаткове фінансування у разі потреби. Наразі найважливішим запитом на нашу адресу є забезпечення того, щоб Україна функціонувала”, – зазначила глава МВФ.
За її словами, співробітники МВФ перебувають у постійному контакті з українськими колегами з 24 лютого – початку Росією війни проти України, вони діють допоміжною функцією у розробленні заходів для управління кризою, які Нацбанк і фінансові органи оперативно запровадили.
“Нас дуже вразила рішучість української влади. У міру розвитку умов в країні ми будемо робити все можливе, щоб бути корисними”, – зазначила глава фонду.
У відповіді на питання про розмір вже завданих війною збитків Україні Георгієва відзначила, що поки що зарано робити будь-які оцінки збитків, витрат і планів реконструкції.
“Нам, МВФ або Світовому банку, потрібно побачити закінчення бойових дій, щоб мати можливість оцінити, що потрібно для відновлення. Водночас обсяг величини буде досить великим. Мова йде про велику країну, 44 млн населення, з масовими руйнуваннями в ключових містах, Києві, а також масовими руйнуваннями транспортної інфраструктури”, – сказала глава фонду і припустила, що перша оцінка української влади у $100 млрд збитків може бути більш ніж правдивою.
Говорячи про вже перераховані $1,4 млрд екстреного фінансування Україні, яке буде освоєно швидко на дотримання життєво важливих функцій держави, Георгієва відзначила, що згодом фонд перевірить, яким буде їхнє використання.
“У нас був дуже гарний досвід екстреного фінансування для України у зв’язку із кризою COVID. Україна перевірила, як були витрачені гроші, і надала дуже гарний звіт про роль, яку відіграло це екстрене фінансування. І цього разу ми зробимо те ж саме”, – сказала вона.
Раніше в МВФ розповіли про вплив війни РФ проти України на світову економіку. У фонді вважають, що війна і безпрецедентні санкції, введені проти Росії, мають далекосяжні наслідки.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet