Дві країни ЄС запропонували реформу енергоринку

 
Франція та Іспанія мають намір ініціювати реформу енергетичного ринку Євросоюзу. Вона включатиме введення регульованих тарифів для споживачів, чиї рахунки за електрику тільки в результаті вересневого зльоту цін на газ зросли на 400-500 євро в рік. Про це сказав після прибуття на засідання Єврогрупи в Люксембурзі міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер, повідомляє ТАСС у понеділок, 4 жовтня.
 
“Зростання цін на енергію вперше буде сьогодні в центрі уваги на засіданні Єврогрупи. Воно викликає у нас серйозне занепокоєння, це несправедливо, неефективно і дуже дорого для європейських громадян. Ті політики, хто вважає зростання цін на газ тимчасовим явищем, яке пройде само собою, повинні сказати це в обличчя найбіднішим громадянам, які вже платять за електрику на 400-500 євро в рік більше через зростання цін на газ. Збереження статус-кво неможливе”, – заявив Ле Мер.
 
Він додав, що у європейського енергетичного ринку є одна серйозна перевага: він забезпечує поставки енергії всім державам ЄС. Але також і один серйозний недолік – це прив’язка цін на електрику до цін на газ.
 
“Це повністю неефективно, і ми більше не можемо із цим погоджуватися”, – підкреслив міністр.
 
За його словами, Франція та Іспанія на засіданні Єврогрупи озвучать конкретні пропозиції щодо поліпшення енергоринку ЄС.
 
“По-перше, нам необхідно поліпшити регулювання ринку газу та управління запасами газу. По-друге, потрібно забезпечити довгострокові контракти і регульовані тарифи на електрику для громадян ЄС, які повинні бути твердо пов’язані з вартістю виробництва електроенергії, – заявив Ле Мер. – Це дві конкретні пропозиції, які ми хочемо обговорити сьогодні разом з нашим іспанським колегою і рядом інших країн ЄС”.
 
Він додав, що якщо Європа хоче забезпечити виробництво більшого обсягу електрики без додаткових викидів вуглекислого газу, то “атомна енергетика є сильною відповіддю на цю ситуацію”.
 
Ле Мер пояснив, що країни ЄС повинні визнати атомну енергетику зеленою через відсутність викидів парникових газів. Ця обставина дозволить вкладати кошти із програм ЄС у будівництво нових і модернізацію старих АЕС у європейських державах.
 
Заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив, що ЄК розглядає питання визнання атомної енергетики як низьковуглецевого джерела енергії. За його словами, Брюссель вважає нинішнє зростання цін на газ тимчасовим явищем, яке лише прискорить перехід ЄС до зеленої енергетики.
 
Раніше журнал Forbes спрогнозував енергетичну кризу в Європі. Стрімкий перехід на екологічно чисті джерела енергії загрожує континенту енергетичною катастрофою вже цієї зими, вважає видання.
 
Нагадаємо, на початку жовтня ціна на газ у Європі піднімалася до $1200 за тисячу кубометрів, вкотре оновивши історичний рекорд.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4403297-dvi-krainy-yes-zaproponuvaly-reformu-enerhorynku

Previous post Газ подешевшав на новинах про Північний потік-2
Next post “Влада” Криму відкрила 14 нових кримінальних справ за відмову служити в армії РФ