Адміністрація президента США Дональда Трампа запропонувала розмістити уздовж лінії припинення вогню в Україні миротворчі контингенти Китаю та Бразилії спільно з військовими з країн Європейського Союзу. Про це повідомляє The Economist.
Згідно з даними видання, віцепрезидент США Джей Ді Венс під час спілкування з європейськими посадовцями на Мюнхенській конференції з безпеки зазначив, що сили, що складаються виключно з європейців, будуть менш ефективними для стримування потенційної агресії з боку Росії.
Тим часом лідери країн ЄС планують обговорити конкретні плани щодо гарантій безпеки України на екстреному саміті, який відбудеться 17 лютого в Парижі. За інформацією обізнаних джерел Financial Times, основною темою зустрічі стане можливе розгортання військ не на самій лінії припинення вогню, а за нею – як гарантія виконання мирної угоди.
Команда Трампа раніше виключила можливість розміщення американських військових в Україні, однак, за словами європейських посадовців, Вашингтон готовий надати “зовнішню підтримку” військам країн-членів НАТО, які братимуть участь у миротворчій місії.
Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Лондон готовий відправити британських військових в Україну для контролю за виконанням будь-яких мирних домовленостей.
“Завершення цієї війни, коли б воно не настало, не може стати просто тимчасовою паузою перед тим, як Путін знову нападе”, – пояснив він.
Згодом ідею підтримав глава уряду Швеції Ульф Крістерссон.
Днями Володимир Зеленський заявив, що потрібно не менше 200 тисяч військових для потенційного миротворчого контингенту союзників у межах гарантій безпеки для України.Водночас джерела FT серед українських чиновників припускали, що в Україну можуть надіслати не більше 40–50 тисяч європейських військових.
Також він вважає, що до складу будь-яких миротворчих сил в Україні мають входити війська США.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp