Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) розпочало розслідування шахрайської схеми, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою. Про це з посиланням на два джерела повідомляє Politico у вівторок, 5 листопада.
Раніше Politico виявило, що мільйони барелів російського палива потрапляють до ЄС в обхід санкцій після зміни маркування у Туреччині.
Схема стала можливою завдяки обхідному шляху в санкціях Брюсселя, який дозволяє ввозити в ЄС “змішане” паливо, у тому випадку, якщо воно маркується як “неросійське”.
Згідно з розслідуванням, лазівка принесла Москві додаткових до 3 мільярдів євро лише з трьох турецьких портів лише через 12 місяців після запровадження санкції проти імпорту нафти РФ у 2023 року.
Як стверджує видання, така практика демонструє способи, якими Росія обходить санкції ЄС, забезпечуючи майже половину доходів Кремля.
Також нині розслідування відбувається на тлі загострення відносин між Брюсселем і Анкарою через її російські ініціативи.
Наразі в OLAF не коментували інформацію про розслідування.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон запропонував “полювати” на “флот-привид”, який нелегально перевозить нафту з РФ.
Раніше ми повідомляли, що імпорт нафти в Індію з Росії зріс у травні до рекордних 2,1 мільйона барелів на день, це пов’язано зі зниженням попиту Китаю на російську нафту.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp