Журналіст-антикорупціонер Юрій Ніколов не бачить корупції у закупівлі компанією «Укренерго» бронежилетів удвічі дорожче навесні 2022 року.
Натомість він звинувачує НАБУ і САП, котрі викрили цю схему, і захищає колишнього посадовця Сергія Тоцького, який отримав підозру у зловживанні владою за купівлю бронежилетів за завищеними цінами.
Про це пише «lenta.UA», вказуючи на тісні зв’язки Тоцького з рф.
«Одразу ж після арешту Тоцького інтерес до справи виявив відомий «антикорупціонер» Юрій Ніколов, який, чомусь, замість того, щоб похвалити НАБУ та СБУ за професійну роботу, накинувся на них зі звинуваченнями, обізвавши одних «деградантами», а інших «чекістами», – зазначає видання.
Таким чином журналіст відверто виправдовує закупівлю дорогих бронежилетів. «За логікою Ніколова, корупціонер Тоцький міг спокійно обкрадати державу, адже «рашисти на порозі», і треба якнайшвидше вкрасти все, що досі не вкрадено?» – йдеться у статті.
Водночас у ЗМІ пов’язують нападки Ніколова на НАБУ і САП з його гарним ставленням до очільниці «Агенції оборонних закупівель» Марини Безрукової, яка є креатурою Тоцького у Міноборони і завдячує йому кар’єрою.
Проте, за даними ЗМІ, вона також може бути причетна і до схем із бронежилетами, і до «профанації з будівництвом укріплень обʼєктів «Укренерго».
«І якщо на 20 млн грн у «справі бронежилетів» ці особи примудрились вкрасти 10 млн, то скільки можна вкрасти з 320 мільярдів, виділених на оборонні закупівлі цього року, залишається лише гадати», – пише видання.
При цьому видання наводить низку документів і витягів, які свідчать, що Сергій Тоцький з 2015 року має російський паспорт і їздив до тимчасово окупованого Криму навіть після повномасштабного вторгнення.
А його батько – Володимир Тоцький служив у СБУ за часів Януковича і звинувачується у державній зраді через сприяння анексії Криму та розгону Майдану у 2014 році. Після того Тоцький-старший втік до Криму, де став позаштатним радником Аксьонова, а в 2021 році РНБО ввела до нього персональні санкції.
ЗМІ зазначає, що Сергій Тоцький, працюючи в «Укренерго», міг впровадити шкідливе програмне забезпечення у комп’ютерні системи компанії. А російські спецслужби можуть використати його для моніторингу стану енергосистеми України та координації нових ударів.