Столтенберг підбив підсумки Ради Україна-НАТО

Союзники з числа членів НАТО погодилися допомогти Україні у посиленні протиповітряної оборони. Анонси постачання слід ждати протягом найближчого часу. Про це заявив під час прес-кофнеренції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за підсумками Ради Україна-НАТО.

“Міністри оборони країн НАТО погодилися посилити і надати подальшу військову підтримку, включаючи посилення протиповітряної оборони. НАТО склала список існуючих можливостей по всьому Альянсу, і є системи, які можуть бути надані Україні. Тому я чекаю нових заяв про можливості у сфері протиповітряної оборони для України найближчим часом”, – розповів Столтенберг.

Генсек привітав рішення Німеччини передати Україні додаткову систему ППО Patriot і додав, що союзники можуть передати і зенітний ракетний комплекс SAMP-T.

“Багато союзників, які не мають доступних систем, звернулися з пропозицією надати фінансову підтримку для їх придбання для України. Ми також співпрацюємо з промисловістю для нарощування виробництва та ремонту систем, щоб зробити їх оперативними та готовими до використання”, – підкреслив генсек.

Міністри оборони країн НАТО також обговорювали інші потреби України, зокрема 155-міліметрові снаряди, далекобійні можливості та дрони.

“Кожен союзник по НАТО сам вирішить, що йому надати. Декілька союзників взяли на себе конкретні зобов’язання під час зустрічі і зараз завершують роботу над вкладом, про який… буде оголошено найближчим часом”, – резюмував Столтенберг.

Як відомо, Володимир Зеленський повідомив, що ініціював скликання Ради Україна-НАТО. Засідання буде стосуватися питання захисту неба від російських ударів і постачання ППО.

Згодом стало відомо, що засідання Ради Україна-НАТО відбудеться у найближчу п’ятницю, 19 квітня.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/worldabus/4680683-stoltenberh-pidbyv-pidsumky-rady-ukraina-nato

Previous post Допомога Україні: конгресмени внесли понад 130 правок до законопроєкту
Next post Генсек НАТО прокоментував збиття російського Ту-22