Відновлення повноцінної роботи морських портів є найшвидшим шляхом до покращення економічної ситуації в Україні. Про це сказав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на конференції Майбутнє українського експорту, повідомляє Uaprom у середу, 4 жовтня.
Він нагадав, що для відновлення економіки Україні потрібні інвестиції та страхування, але відновлення нормальної логістики та роботи глибоководних портів України – єдиний фактор, який може швидко і суттєво змінити ситуацію.
“В цьому випадку аграрний ринок заробляє більше, отримує зовсім іншу маржу, може конкурувати та інвестувати. Так само металургійна галузь може почати працювати вже не на 20-30% (від потужності – ред.). А це мільярди доларів валютної виручки – близько 1,6 млрд доларів додаткових надходжень щомісяця”, – розповів міністр.
За його словами, влада України веде переговори зі США та Великобританією стосовно застосування механізмів, які можуть зменшити вартість страхування для вантажовласників в нашій країні. Крім того, ведеться робота для посилення можливостей ППО в південному регіоні для захисту портів від обстрілів Росії.
“Ми очікуємо, що буде суттєве покращення ППО на цих напрямках”, – зауважив він.
Зараз у Чорному морі діє тимчасовий коридор для цивільних суден, встановлений ВМС ЗСУ спільно з міністерством інфраструктури. Ним вже пройшли кілька суден з агро- та металургійною продукцією, які були заблоковані в портах Великої Одеси з початку повномасштабної війни, а також кілька суден, завантажених в українських портах вже після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи. Загалом мова йде про 10 кораблів.
Раніше у Федерації роботодавців України опублікували дані, згідно з якими повне розблокування чорноморських портів для всіх видів вантажів дасть нашій країні зростання ВВП на 15%. Також буде забезпечено 200 млрд гривень додаткових податкових надходжень на рік, та понад $25 мільярдів додаткової валютної виручки щороку.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp