ЄК заборонила імпорт окремих агротоварів з України


Європейська комісія з 2 травня до 5 червня заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Відповідне рішення оприлюднено на сайті ЄК.

Зазначається, що ці виняткові та тимчасові превентивні заходи вжито відповідно до Регламенту про автономні торговельні заходи, вони є необхідними з огляду на переповнення складських потужностей і логістичних ланцюжків через наявні серйозні вузькі місця в логістиці, з якими стикнулися зазначені п’ять держав-членів, і можуть бути подовжені.
 
Транзит цих товарів через п’ять держав далі в ЄС або в інші країни за його межами зберігається.
 
“Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, а також будь-яких інших продуктів, які надходять з України”, – йдеться в пресрелізі.
 
Ці заходи є частиною загального пакета підтримки, який пропонує комісія, і будуть доповнені фінансовою підтримкою фермерів у п’яти державах-членах і подальшими заходами щодо полегшення транзиту українського експорту зерна “шляхами солідарності” до інших держав-членів і третіх країн.
 
“Комісія готова повторно запровадити превентивні заходи після закінчення терміну дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року доти, доки триватиме виняткова ситуація”, – додали в Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія запровадили тимчасову заборону на імпорт зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з України. Польща навіть зупинила транзит такої продукції через свою територію, але поновила його з 21 квітня.
 
Єврокомісія запропонувала пакет допомоги для фермерів з країн, що межують з Україною, який включає фінансову допомогу та інші заходи.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4586332-yek-zaboronyla-import-okremykh-ahrotovariv-z-ukrainy

Previous post Україна запустила модернізовану лінію електропередачі з Польщею
Next post ЗМІ спрогнозували наслідки профіциту газу в Україні