Ризик припинення або ускладнення роботи зернового коридору помітно посилився. Додаткові проблеми може створити продовження терміну обмежень імпорту українського продовольства окремими європейськими країнами. Про йдеться у Інфляційному звіті Національного банку України за квітень, оприлюдненому напередодні.
Вказано, що такий сценарій погіршить перспективи експорту сільськогосподарської продукції та зменшить валютні надходження:
- на 270 млн доларів на місяць – у разі продовження заборони експорту продовольства в сусідні країни;
- на 290 млн доларів на місяць – у разі непоновлення дії зернового коридору;
- на 800 млн доларів на місяць – у разі одночасної дії обох обмежень з урахуванням часткової переорієнтації на альтернативні шляхи поставок.
За даними НБУ, обмеження експорту тимчасово знизять продовольчу інфляцію в Україні за рахунок збільшення пропозиції на внутрішньому ринку.
“Але це ускладнить діяльність аграріїв та може змусити їх зменшувати посіви, що негативно відобразиться в подальшому на економічній активності та підвищить тиск на обмінний курс”, – зазначив регулятор.
Раніше у Туреччині заявили про ризик для зернової угоди. У Росії великий список вимог щодо продовження зернової угоди, починаючи із перепідключення Россільгоспбанку до системи SWIFT.
Як відомо, у березні Україна заявила про пролонгування зернової ініціативи на 120 днів, а Росія – на 60. За версією Москви, угода закінчується 18 травня.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet