Болгарія наполягає на виробленні розумної спільної політики Євросюзу щодо врегулювання ринкових аномалій, зумовлених скупченням на ринку української сільгосппродукції. Про це сказав міністр сільського господарства країни Явор Гечев в інтерв’ю для радіо bnr.bg.
“Ми не хочемо призупинення (імпорту – ред.) – ми хочемо більш розумної спільної політики ЄС щодо регулювання ринкових аномалій. Це правильно для України, для Болгарії і для всіх. Ми розбалансували ринок, тому наразі у прифронтових країнах кризи. Нам потрібне не просто закриття ринку, нам потрібен механізм”, – заявив він.
Коментуючи ситуацію, що склалася в п’яти країнах-сусідах України, і причини звернення аграрних міністрів до Єврокомісії, Гечев наголосив, що зараз: потрібен внутрішньоєвропейський механізм, який допоможе перемістити величезні обсяги товарів углиб ЄС.
“Ми хочемо відкриття коридорів, які виходять за межі Чорного моря, що наразі проблематично. Якщо ми не укладатимемо угод зараз, якщо ми тільки зупинимо або відкриємо (транзит – ред.) – цього недостатньо. І наступного року ми знову зіткнемося з тими самими проблемами”, – пояснив міністр.
За словами Гечева, Болгарія не мала наміру зупиняти транзит навіть після зустрічі представників п’яти країн після мітингів і протестів фермерів у Польщі.
“У якийсь момент Польща просто закрила кордони. У нас не було попередньої інформації, хоча днем раніше у нас була зустріч міністрів п’яти країн – Польща всіх здивувала. Якби ми не відреагували (не призупинили транзит – ред.), значить, усі коридори, які були спрямовані до Польщі, кількість яких не менша, ніж до Румунії та Болгарії, вони запрацювали б у бік Болгарії”, – пояснив він рішення своєї країни.
Гечев визнав, що Болгарія “буквально скопіювала” у Польщі, Угорщини списки заборонених для імпорту українських сільгосппродуктів, які містили майже 30 позицій. Це був “побіжний аналіз того, що може бути спрямовано до Болгарії і створить локальне перенасичення ринку”, – зазначив він.
За його інформацією, на внутрішньому ринку Болгарії скупчилися великі обсяги нереалізованого насіння соняшнику, пшениці та кукурудзи. “Якщо ми його не продамо, нам доведеться викинути продукцію на кілька мільярдів”, – сказав Гечев.
Він додав, що в будь-якому разі фермери не зможуть підвищити ціни на свій товар через скупчення великих перехідних залишків, від яких потрібно звільнити ринок.
Як наголосив болгарський міністр, вжиті заходи – це сигнал Європі про необхідність дуже термінових загальноєвропейських заходів. Болгарія наполягає на розумі, на механізмі, який дає змогу ухвалювати правильні рішення, резюмував Гечев.
Раніше стало відомо, що Болгарія розблокує автомобілі з українською аграрною продукцією на кордоні та їхнє розвантаження. Про це сказав міністр аграрної політики України Микола Сольський за підсумками зустрічі із Явором Гечевим.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet