Західні санкції та тепла зима підірвали попит на російське дизпаливо, тому значна його кількість застрягла на суднах у морі, пише Bloomberg.
Зазначається, що наразі у плавучих сховищах перебуває 1,9 мільйона барелів (близько 260 тисяч тонн) російського дизельного пального, що є найбільшим об’ємом з жовтня 2020 року.
Наростання за три тижні після набуття санкцій чинності ЄС вказує на те, що деякі вантажі завантажуються з портів РФ без покупців.
“Побоювання з приводу дефіциту спонукали європейських нафтопереробників збільшити виробництво, щоб підготуватися до зими, яка виявилась теплішою за звичайну, тоді як постачальники імпортували величезну кількість пального напередодні заборони ЄС на імпорт з Росії”, – йдеться у матеріалі.
За деякими даними, запаси дизельного палива у вузлі Амстердам–Роттердам–Антверпен зросли до найвищого рівня за два роки.
Постійне нарощування запасів дизельного палива у Росії, що плаває непроданим у морі, може зрештою вплинути на темпи переробки та виробництва сирої нафти.
Раніше повідомлялось, що доходи Росії від експорту нафти та газу впали майже на 40% у січні через санкції та обмеження цін з боку країн Заходу.
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet