Ціна російської нафти впала нижче за $38 – ЗМІ

Ціна на російську нафту марки Urals обвалилася на перших у 2023 році світових торгах нижче за 40 доларів за барель. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані Argus Media.

Вказано, що 6 січня нафта Urals, на яку припадає майже 2/3 російського нафтового експорту, коштувала 37,80 доларів за барель у балтійському порту Приморськ. Це рекордно низька ціна від весни 2020 року. Глобальний орієнтир – нафта марки Brent – того ж дня оцінювали на рівні 78,57 доларів.

З початку 2023 року Urals подешевшала приблизно на 10%. Її поточні котирування вже вдвічі нижчі від Brent і на третину нижчі від цінової стелі, яку країни G7 встановили на позначці 60 доларів за барель.

При цьому європейська заборона та санкції G7 зробили Росію все більш залежною від Китаю та Індії.

“Ключовою причиною зниження цін, ймовірно, стала втрата європейського ринку, оскільки тепер Росія залежить від крихітної групи покупців, зокрема Китаю та Індії. А оскільки танкерам доводиться плисти на тисячі кілометрів далі, щоб доставити вантаж із західних російських портів до цих покупців, вартість фрахту суден різко зросла. Це змусило знизити ціну на російську нафту, щоб конкурувати з поставками з Близького Сходу”, – пише агентство.

Нагадаємо, на початку грудня понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовилися про санкції, не можна надавати брокерські, страхові та інші послуги для морського перевезення російської нафти до третіх країн, якщо тільки ця нафта не продана за ціною, нижчою за $60 за барель. Також почало діяти ембарго на морські постачання нафти з Росії до Європи.

Зафіксовано перше порушення ембарго на нафту РФ – журналіст


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4551600-tsina-rosiiskoi-nafty-vpala-nyzhche-za-38-zmi

Previous post У ФРН в реєстрі прозорості відсутні дані про половину фірм
Next post Мінагрополітики прогнозує скорочення врожаю