Туреччина розпочала часткову оплату за постачання російського газу в рублях, і цей процес може прискоритися. Про це сказав міністр енергетики Фатіх Донмез в інтерв’ю турецькому телеканалу TRT Haber, повідомляє агентство Gunes у вівторок, 8 листопада.
“Протягом майже п’яти-шести років обидва лідери (президенти Туреччини та РФ – ред.) завжди висловлювали намір прокласти шлях для торгівлі національними валютами. Наразі процес трохи прискорений, на нашій останній зустрічі було досягнуто домовленості. У зв’язку з цим, звісно, необхідно провести деякі технічні роботи. Торгівля у рублях почалася частково”, – сказав Донмез.
За його словами, “ми побачимо це трохи інтенсивніше у найближчі місяці”.
“У цьому питанні є консенсус з обох сторін. Звісно, те, що це відбувається з національними валютами, також знизить потребу країн в інших іноземних валютах”, – додав міністр.
Говорячи про перспективи створення газового хаба в Туреччині, Донмез висловив думку, що це дозволить встановити набагато вигіднішу, більш конкурентоспроможну ціну газу для споживачів у Європі за рахунок того, що на хабі буде газ із кількох країн порівняно із ситуацією, коли з Росії до Європи безпосередньо постачалася третина споживаного газу.
Так, до Туреччини зараз надходить газ із Росії, Азербайджану, Ірану, йдуть дослідження в Іраку. Також цього року країна отримувала ЗПГ із Нігерії, США, Тринідаду та Тобаго, Анголи, Єгипту та Франції.
Раніше повідомлялося, що Туреччина скоротила імпорт російського газу на користь інших постачальників – з Азербайджану та Ірану.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet