Російські виробники комп’ютерів та іншої електроніки зіткнулися з різким збільшенням постачання бракованих комплектувальних із Китаю – після початку повномасштабної війни в Україні частка браку зросла з 2 до 40%. Про це у понеділок, 17 жовтня, повідомляє Коммерсант із посиланням на джерела на ринку електроніки.
Опитані виданням експерти заявили, що через санкції та порушення логістики імпортерам доводиться створювати довші ланцюжки поставок і закуповувати товари не безпосередньо у заводів, а через неофіційних постачальників – у посередників та на біржах, тому ступінь контролю якості продукції падає. Вони припускають, що проблема спричинить зростання цін на російське обладнання і розтягне терміни виробництва.
Замовники самі почали закуповувати компоненти у Китаї та інших країнах, без досвіду та технологій перевірки постачальників та продукції, зазначив гендиректор Центру сучасної електроніки Іван Покровський.
Водночас він стверджує, що проблема “стосується окремих компаній, а не всієї галузі”. У Мінпромторгу РФ повідомили, що інформація про збільшення бракованих поставок комплектувальних до відомства не надходила.
Видання нагадує, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мінфін США став включати російських виробників та розробників електроніки до списків санкцій, через що вони виявилися відрізаними від постачання зарубіжних компонентів. Під обмеження потрапили структура Байкал Електронікс, МЦСТ, НВЦ Елвіс, Акваріус та структура ГК Yadro.
Нагадаємо, у травні Японія заборонила експорт технологічного обладнання до РФ. До забороненого списку потрапили 3D-принтери та обладнання для проведення квантових обчислень, включаючи квантові комп’ютери.
Тайвань заборонив постачання чипів до Росії та Білорусі
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet