В Україні другий місяць поспіль зменшуються темпи інфляції, що є важливим позитивним сигналом для споживачів та підприємств. Про це 7 вересня повідомила прес-служба Міністерства економіки.
Як наголосив в ефірі телемарафону перший заступник Міністра економіки Денис Кудін, інфляційна динаміка в Україні поступово покращується.
“Вже фактично сталося значне подорожчання окремих товарів та послуг, і останні два місяці поспіль, враховуючи дані щоденного моніторингу цін на окремі товари, темпи інфляції зменшуються. Ми прогнозуємо, що вона продовжить уповільнюватися і до кінця року, хоча, звісно, сезонні прояви прискорення на окремих сегментах ринку матимуть місце”, – наголосив він.
Підставою для оптимістичного прогнозу є зниження світових цін на нафту та нафтопродукти, які, зокрема, у серпні впали на 10% та продовжують знижуватися. А також зниження світових цін на продовольство протягом п’яти місяців поспіль.
“Це має позитивно відбитися і на цінах в Україні. Так, у серпні найбільше подешевшали сезонні овочі (картопля, буряк, капуста, морква) – на 25-45%, впали ціни на скраплений газ для автомобілів – у середньому, на 10,4 %, на дизель – на 3,4%”, – зазначив заступник міністра.
За його словами, рекордно висока інфляція цього року – світова тенденція.
“Навіть у країнах Євросоюзу вона досягає 9,1%. Щодо України, то інфляція викликана двома факторами – специфічним внутрішнім та зовнішнім. Так, частково інфляція імпортована, адже ми купуємо дорогі енергоресурси – газ, нафтопродукти… Однак головним інфляційним фактором є війна”, – підсумував Кудін.
Раніше в Мінекономіки запевнили, що чекати на гіперінфляцію в Україні не варто, незважаючи на війну, що триває.
Нагадаємо, за підсумками серпня річна інфляція в Україні становила 23%. У НБУ заявили, що інфляційний тиск у країні залишається високим.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet