Ціна на нафту марки Brent подешевшала на 0,4%, до 93,66 доларів, тоді як нафта марки WTI знизилася на 0,2%, до 87,58 доларів за барель. Обидва контракти впали більш ніж на 1 долар на початку сесії, перервавши триденне зростання. Про це у вівторок, 13 вересня, повідомляє Reuters.
Причиною падіння називаються побоювання інвесторів щодо зниження попиту в Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, та подальшого підвищення відсоткових ставок у США та Європі. Ці фактори компенсували побоювання щодо дефіциту палива напередодні зими.
Так, COVID-19 стримує Китай, другого за величиною споживача нафти у світі, що знову викликає занепокоєння зниження світового попиту на паливо. За повідомленням державних ЗМІ, кількість поїздок, здійснених під час триденного фестивалю середини осені в країні, скоротилася більш ніж на третину порівняно з минулим роком, оскільки політика країни щодо нульового COVID не заохочує людей подорожувати.
“Великі блокування COVID і масове тестування в Китаї позначаються на ринках нафти через проблеми з попитом, – сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets. – Крім того, шанси на те, що ФРС продовжить агресивне підвищення ставок, збільшаться, якщо індекс споживчих цін США вийде гарячішим, ніж очікувалося”.
Дані індексу споживчих цін США будуть опубліковані у вівторок, і хоча очікується, що рівень базової інфляції може показати пік, Європейський центральний банк і Федеральна резервна система готові до подальшого підвищення процентних ставок для боротьби з інфляцією.
Зазначається, що це може підняти вартість долара США до інших світових валют і зробити номіновану в доларах нафту дорожчою для інвесторів.
Занепокоєння щодо скорочення запасів також сприяло зростанню цін.
У Сполучених Штатах стратегічний нафтовий резерв (SPR) скоротився на 8,4 млн барелів до 434,1 млн барелів за тиждень, що закінчився 9 вересня, що є найнижчим показником з жовтня 1984 року.
Президент США Джо Байден у березні встановив план випуску 1 мільйона барелів на день протягом шести місяців із SPR, щоб упоратися з високими цінами на паливо в США, які сприяли інфляції.
У цьому перспективи відродження ядерної угоди Заходу з Іраном залишалися туманними. У понеділок Німеччина висловила жаль щодо того, що Тегеран не відповів позитивно на пропозиції Європи щодо поновлення угоди 2015 року.
Нагадаємо, минулого тижня ціни на нафту впали до мінімуму від початку війни. Вартість бареля нафти Brent опустилася нижче за 90 доларів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet