Світова ціна на нафту може зрости на 40% до приблизно 140 доларів за барель, якщо не буде прийнято обмеження ціни на російську нафту, а також звільнення від санкцій, що дозволяє здійснювати постачання нижче за цю межу. Про це 12 липня повідомило агентство Reuters із посиланням на чиновника у Міністерстві фінансів США.
Зазначається, що у вівторок, 12 липня, міністр фінансів США Джанет Єллен обговорить реалізацію пропозиції щодо обмеження цін та розвитку глобальної економіки з міністром фінансів Японії Шуничі Сузукі.
Як уточнив співрозмовник агентства, мета регулювання – встановлення ціни на такому рівні, який би покривав лише граничні витрати Росії на виробництво нафти.
“Щоб Москва була зацікавлена у продовженні експорту нафти, але не на достатньо високому рівні, щоб дозволити їй фінансувати війну проти України”, – наголосив він.
Японські офіційні особи висловили занепокоєння щодо встановлення занизького ліміту ціни, але не відкидають потенційний діапазон від 40 до 60 доларів за барель.
Зазначається, що Єллен використовує свою першу поїздку до Індійсько-Тихоокеанського регіону як міністра фінансів, щоб наростити підтримку запропонованого США обмеження ціни на російську нафту. Крім того, вона роз’яснить питання щодо його ефективності у випадку, якщо Індія, Китай та інші покупці дешевої російської нафти не приєднаються до заходів.
Як відомо, на саміті у червні країни G7 та Євросоюз домовилися вивчити питання про запровадження обмежень, які скоротять доходи Москви від продажу нафти та спустошать її військовий бюджет. Подробиці ініціативи поки невідомі і перебувають у процесі опрацювання, пише Reuters
Вашингтон запропонував “ціновий виняток”, який скасує заборону на морське страхування для замовлень нижче за погоджену ціну.
При цьому американські експерти підрахували, що запровадження санкцій без цінового виключення може призвести до значного зростання цін на сиру нафту: приблизно до 140 доларів за барель із нинішніх 100 доларів за барель.
Раніше повідомлялося, що Росії вдалося уникнути найгіршого сценарію рецесії завдяки зростанню видобутку та експорту нафти, який пом’якшив вплив санкцій США та Європи у відповідь на війну в Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet