Вплив запровадження нафтового ембарго проти Росії на економіку 27 держав-членів ЄС, у середньому, дорівнює зниження доходів на 0,2-0,3% або близько 100 євро на дорослого європейця. Про це написав у блозі для Нового времени міністр енергетики Герман Галущенко.
Міністр послався на прогнози учасників конференції у Європарламенті, присвяченій санкціям ЄС.
Глава Міненерго зазначає, що нафтове ембарго, яке розглядається Євросоюзом у рамках шостого пакету санкцій проти РФ, є одним із ключових кроків для того, щоб обмежити можливість президента Володимира Путіна фінансувати війну проти України.
“Спочатку буде обрізано постачання нафти, яка транспортується танкерами. До кінця року ембарго пошириться на трубопровідну нафту. Таким чином, 27 членів ЄС приєднаються до тих країн, які вже відмовилися від російської нафти – США, Великої Британії, Канади та Австралії”, – наголосив Галущенко. .
Водночас він нагадав, що у 2021 році Євросоюз заплатив Росії за енергоносії близько 88 млрд євро. Зокрема, майже 70 млрд – за нафту та нафтопродукти. Військовий бюджет Росії того ж року склав 62,5 млрд. євро.
“Кремль може повністю фінансувати свій ВПК продажем енергоресурсів до Європи, і все одно ще залишиться кілька десятків мільярдів на додаткові озброєння. Сьогодні ці гроші, втілені в літаках, ракетах і танках, вбивають українців і руйнують нашу країну”, – заявив глава Міненерго.
Напередодні ЗМІ опублікували проект шостого пакету санкцій ЄС. Планується відстрочити повне ембарго на сиру нафту на шість місяців, а на нафтопродукти – вісім, йдеться у попередніх документах.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet