Федеральна резервна система (ФРС) США збільшила базову ставку на 50 базисних пунктів. Тепер її діапазон становить 0,75-1% річних, йдеться у комюніке Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) за підсумками засідання у середу, 4 травня.
Це найсерйозніша жорсткість монетарної політики американським регулятором із 2000 року. Але це рішення збіглося із прогнозами економістів та учасників ринку.
У заяві ФРС йдеться, що, незважаючи на зниження економічної активності загалом у першому кварталі, витрати домогосподарств та інвестиції в основний капітал залишалися стабільними, зростала зайнятість. Водночас ФРС відзначила підвищений рівень інфляції через дисбаланс попиту та пропозиції, “пов’язаної з пандемією та високими цінами на енергоносії”.
Говорячи про події в Україні, ФРС вказала, що їхні наслідки для економіки США “дуже невизначені”, однак припустила, що ці події сприятимуть інфляції і зменшать ділову активність.
Одночасно з підвищенням ставки американський регулятор оголосив, що з 1 червня почне розпродувати з балансу іпотечні та казначейські облігації – по $17,5 млрд і $30 млрд на місяць відповідно. Через три місяці розпродаж планується прискорити до $35 млрд і $60 млрд на місяць. Це означає скорочення балансу ФРС приблизно на $1 трлн на рік.
ФРС доводиться форсовано посилювати монетарну політику на фоні високої інфляції. За підсумками березня вона зросла до 8,5% – максимуму з 1982 року.
Раніше президент США Джо Байден заявив, що війна в Україні спровокувала зростання цін. Російське вторгнення призвело до зростання цін на газ та продукти харчування у всьому світі.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4475156-frs-ssha-rekordno-pidvyschyla-bazovu-stavku