Китай та Індія продовжують закуповувати в Росії великі обсяги нафти, незважаючи на війну в Україні. Про це у четвер, 21 квітня, повідомляє японська газета Nikkei і дає посилання на дані Refinitiv, що ґрунтуються на відслідковуванні руху нафтотанкерів.
Зокрема, з початку російського вторгнення Росії в Україну 24 лютого і по 18 квітня з РФ вийшли загалом 380 нафтотанкерів – більше, ніж за той самий період роком раніше (357). А після подій у місті Буча – з 2 по 18 квітня – кількість нафтотанкерів, що відправилися з Росії, становила 119 (109 роком раніше).
З 380 суден 115 попрямували в країни Азії: 52 – до Китаю, 28 – до Південної Кореї, 25 – до Індії, 9 – до Японії та одне – до Малайзії.
Постачання в Індію збільшилися у вісім разів у порівнянні з тим же періодом минулого року, у Китай – на 33%, в інші країни – знизилися на 16%.
Західні країни, зокрема США та Велика Британія, заявили про припинення імпорту російської нафти у відповідь на дії РФ в Україні. Ще до цього низка нафтокомпаній, включаючи BP і Shell, пообіцяли припинити закупівлю нафти в РФ на тлі тиску з боку акціонерів, репутаційних ризиків і логістичних проблем.
Зрештою, вартість російської нафти Urals у Європі впала на 30% у період з початку березня до середини квітня – до $78 за барель з $111 за барель, свідчать дані Refinitiv.
На цьому тлі російська нафта стала привабливою для покупців, які не побоюються уваги громадськості до їхніх закупівель, зазначає засновник і CEO Vanda Insights Вандана Харі.
“Влада Сінгапуру, наприклад, не зобов’язує місцеві компанії уникати російської нафти, і від азіатських компаній в основному не вимагають ставати в позицію проти Москви”, – наводить слова експерта Nikkei.
Індія та Китай, імовірно, і надалі будуть закуповувати російську нафту, зазначають аналітики.
“Хоча в березні обсяги імпорту нафти цими двома країнами збільшилися не надто суттєво, у наступні два-три місяці ми, ймовірно, побачимо зростання закупівель”, – заявив в інтерв’ю Nikkei CEO Petro-Logistics Деніел Гербер.
Раніше у квітні президент США Джо Байден заявив прем’єр-міністру Індії Нарендре Моді, що закупівля більшої кількості нафти в Росії не відповідає інтересам Індії та може завадити реакції США на війну Росії проти України. Незабаром стало відомо, що індійська нафтова корпорація IOC прибрала зі свого тендера низку сортів нафти, зокрема російську Urals.
Також ЗМІ повідомляли, що Китай уникає закупівлі нафти з РФ за новими контрактами. Китайські нафтопереробні компанії не стали купувати російські вантажі нафти з постачанням у травні, стверджували джерела.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet