Промисловість не може відновити виробництво через брак коштів, що виникло у зв’язку із зупинкою відшкодування ПДВ. Про це йдеться у листі Європейської бізнес-асоціації на адресу міністра фінансів Сергія Марченка.
В ЄБА нагадали, що експорт продукції гірничо-металургійного комплексу та аграрної галузі є основними джерелами валютної виручки в український бюджет та ключовим фактором підтримки платіжного балансу держави.
Наголошується, що працюючі підприємства ГМК намагаються забезпечити довоєнний рівень виробництва та експорту, щоб зберегти робочі місця, виплачувати зарплату та сплачувати податки (понад 80 млрд гривень за 2021 рік).
Також підприємства ГМК надають матеріальні та фінансові ресурси ЗСУ, сприяють евакуації населення, спрямовують гуманітарну допомогу, транспорт, медикаменти населенню у всіх регіонах.
“Наразі невчасне відшкодування ПДВ блокує до 20% оборотних коштів підприємств ГМК, водночас постачальники сировини/матеріалів/послуг вимагають зазвичай повної передоплати за товари/послуги з урахуванням військового стану. Ці фактори змушують бізнес скорочувати обсяги закупівель, а значить, це унеможливлює нарощування/збереження поточного обсягу виробництва та експорту”, – кажуть експерти ЄВА.
Аналогічна ситуація склалася й у аграрному секторі. Відсутність оборотних коштів призведе до дефіциту потужностей для зберігання зернових через неможливість компаній-експортерів продовжувати закупівлю зерна та його експорт, а також проблем із посівною кампанією.
Бізнес попереджає, що якщо найближчим часом проблему не буде вирішено, то підприємства будуть змушені скоротити виробництво, що призведе до скорочення персоналу, виплат податків та валютних надходжень.
“Наполегливо просимо Вас сприяти продовженню дії форми податкової накладної J/F1201012, що діяла до 1 березня 2022 року, а також відновити у терміновому порядку проведення камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ для подальшого забезпечення бюджетного відшкодування ПДВ за попередні довоєнні періоди”, – йдеться в листі до голови Мінфіну.
Зазначимо, що Азовсталь і ММК імені Ілліча, які припинили роботу, становлять до 40% потужностей української металургії. Компанія Метінвест має намір працевлаштувати більшість евакуйованих у безпечні регіони металургів та ремонтників.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet