Верховна Рада планує ухвалити законопроект про підтримку бізнесу у воєнний період. Документ уже схвалений податковим комітетом парламенту, повідомив його перший заступник голови Ярослав Железняк у понеділок, 14 березня.
Крім наміру знизити податок на додану вартість на паливо з 20% до 7%, а також скасувати акцизи на нафтопродукти, законопроект передбачає низку інших заходів.
Так, великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Для цього ліміт річного доходу підвищать з 10 млн. грн. до 10 млрд. грн., а обмеження за кількістю працівників будуть зняті. Податок становитиме 2% від звернення незалежно від виду діяльності (крім підакцизних товарів та грального бізнесу).
Також Рада планує визначити, що фактичні перевірки можуть проводитись із забезпечення можливості розраховуватися карткою. За порушення – штраф 8500 грн.
Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога, що надається особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Неприбуткові організації отримують податкову знижку у розмірі 16% (замість 4% зараз) на пожертвування.
Ще з 24 лютого до кінця року власники звільняються від сплати податку за землю, що розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії.
За порушення закону про РРО не штрафуватимуть нікого до завершення воєнного стану, а з 1 березня до припинення військового стану ФОП 1-3 груп не платять ЄСВ за себе. Спрощенцям 2-3 груп дозволяється не платити ЄСВ за мобілізованих працівників – такі суми буде сплачено за рахунок держбюджету.
На період військового становища ФОП не сплачують ЄСВ, а то й отримують дохід. Протягом 3 місяців після його закінчення штрафи та пеня щодо ЄСВ не застосовуються, а перевірки не провадяться.
Крім того, Нацбанку дозволять на час воєнного стану купувати цінні папери в емітентів. Щодо банків, послаблюються вимоги щодо достатності капіталу на час війни та надається ряд послаблень щодо фінмоніторингу.
Клієнти банків теж отримують пільги, зокрема – забирається відповідальність за невчасну оплату споживчих кредитів. А після війни ще місяць забороняється стягувати майно з іпотеки та виселення мешканців.
Для посадових осіб встановлюється обмеження із зарплати на час війни у розмірі до 65 тисяч грн, крім безпосередньо задіяних у заходах, необхідних для оборони України.
Раніше повідомлялося, що приватні підприємці звільняються від сплати ЄСВ на період війни та на рік після її закінчення.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet