Столиці України та Польщі з’єднають швидкісною магістраллю

Українська делегація відвідала Польщу, де обговорила низку інфраструктурних проектів, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зокрема, йдеться про реалізацію проекту високошвидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою та реконструкцію ділянки Мальховіце-Нижанковичі на українсько-польському кордоні, що передбачено програмою президента Володимира Зеленського Велике будівництво.

“Будівництво євроколії Київ-Варшава – проект, який об’єднає дві європейські столиці швидкісним транспортом. Час у дорозі займатиме до 4 годин. Наразі Україна та Польща спільно напрацьовують план реалізації проекту та готуються до презентації проекту на рівні Європейського Союзу”, – йдеться у повідомленні Мінінфраструктури.

Також у рамках інтеграції української транспортної мережі до європейської планується будівництво першої концесійної дороги Краковець – Львів – Броди – Рівне; масштабне оновлення дороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин, з підвищенням її до першої категорії; модернізація міжнародних автомобільних пунктів пропуску, зокрема у Ягодині.

Тривають переговори про включення в індикативні карти TEN-T маршруту Київ – Знам’янка (дорога Н-01), залізничних ділянок Коростень – Житомир – Бердичів та Стрий – Івано-Франківськ через Долину, рік Дніпро та Південний Буг.

Крім того, узгоджено низку вирішень суперечки через вантажоперевезення. “Зокрема, польська сторона вперше за останні 7 років зобов’язалася суттєво збільшити кількість дозволів для українських автоперевізників”, – повідомив Кубраков.

Зазначається, що вже з 10 лютого Укрзалізниця зніме заборону перевезення транзитних вантажів Україною до Польщі.

Раніше Кубраков розповів про інфраструктурні проекти з Туреччиною у рамках підписаної минулого тижня угоди про зону вільної торгівлі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4445134-stolytsi-ukrainy-ta-polschi-ziednauit-shvydkisnoui-mahistrallui

Previous post 16 років переговорів. Вільна торгівля з Туреччиною
Next post США та ЄС допоможуть Україні з газом. Якщо самі знайдуть