Польща подала позов щодо зниження цін на газ до Газпрому

 
Польська державна енергетична компанія PGNiG представила відповідь на вимогу російського Газпрому про арбітражний розгляд у Стокгольмі та подала зустрічний позов про зниження цін на газ. Про це повідомляється на сайті компанії у п’ятницю, 11 лютого.
 
“Після ретельного аналізу справи ми підтверджуємо нашу позицію в тому, що запит про перегляд контрактної ціни, поданий у повідомленні Газпрому, є необґрунтованим. Більше того, ми вважаємо, що ці претензії формально неприйнятні. Таким чином, наша відповідь на повідомлення про арбітраж зрозуміла – ми просимо відхилити претензії Газпрому“, – сказав президент правління PGNiG Павло Маєвський.
 
У польській компанії нагадали, що Газпром раніше вимагав переглянути ціни за ямальським контрактом. Російський концерн хоче підвищити контрактну ціну заднім числом з 2017 року та з 2020 року на підставі запитів про перегляд контрактної ціни від 8 грудня 2017 року та від 9 листопада 2020 року.
 
PGNiG звертає увагу на те, що Газпром запросив про підвищення ціни на газ після того, як польська компанія восени 2021 року попросила її зниження за ямальським контрактом у зв’язку з різким зростанням цін у Європі.
 
PGNiG підкреслила, що розгляд за її позовом не виключає можливості позасудового врегулювання спору, якщо сторони досягнуть порозуміння.
 
Відомо, що на початку лютого Газпром подав до суду на PGNiG щодо управління спільним підприємством EuRoPol GAZ, що є оператором польської ділянки газопроводу Ямал – Європа. Також російський концерн заявив про збереження за собою прав із захисту своїх інтересів.
 
Нагадаємо, з 2023 року Польща має намір повністю відмовитися від російського газу, коли запрацює газопровід Baltic Pipe.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4446495-polscha-podala-pozov-schodo-znyzhennia-tsin-na-haz-do-hazpromu

Previous post Скільки коштує війна з Росією
Next post Кабмін спрогнозував обсяг залишків газу навесні